یک سوم کارکنان سازمان ملل در دو سال گذشته مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند

سازمان ملل متحد سه‌شنبه ۱۶ ژانویه (۲۶ دی ماه) گزارش منتشر کرد که نشان می‌دهد یک سوم کارمندان و پیمانکاران سازمان ملل در دو سال گذشته مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.صحبت هاى حسن رحیم‌پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران درباره روابط زن و مرد و پوشش زنان واكنش هاى بسيارى را در پى داشته است. وى با انتقاد از شبکه‌های اجتماعی گفت که "هر زنی که حجاب درست دارد با حیا نیست".«دختر عکس خود را با آرایش و نیمه برهنه می‌گذارد و جلوی دوربین عشوه می‌آید ... و نوع مذهبی آن هم این طور است ‏که دختر عکس خود را با چادر اما نزدیک و شفاف می‌گذارد و پسر هم زیرش می‌نویسد "ما رایت الا جمیلا". با خود گفته یک ‏عبارت عربی بگوییم که اسلامی باشد؛ دختربازی اسلامی.‏»
در همین فضای مجازی، دختر و پسرها با هم قرار می گذارند؛ آن‌ها که مذهبی نیستند ‏مثلا می‌گویند ساعت فلان در جردن. اما آن‌ها که مذهبی‌اند، قرار می گذارند در بین الحرمین: خواهر! برادر! قرار ما بین‌‏الحرمین. هردوی آن‌ها یک کار می‌کنند. یکی نوع مذهبی‌اش و دیگری غیرمذهبی.معصومه ابتکار معاون ریاست جمهوری ایران در امور زنان و خانواده نیز به خلع لباس سید حسن آقامیری در توییتر خود واکنش نشان داد و نوشت: “امیدوارم این رای در مرحله تجدید نظر بشکند. سید حسن آقاميری زبان جوانان را خوب می‌داند، جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفتگو با آنها هنر کمی نیست. خدا نگهدارت باشد سید.”
حسن آقامیری که بسیاری او را با عنوان "روحانی تلگرامی" می شناسند از سوی دادگاه ویژه روحانیت به "خلع لباس دائم" و ۲ سال حبس به دلیل ایراد سخنرانی‌های انتقادی در شبکه های اجتماعی محکوم شده استرئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: موارد ابتلا به عفونت HIV طی 5 سال اخیر در بین زنان و جوانان افزایش یافته و موجب نگرانی‌های بیشتر شده است. عدم توجه به آموزش های پیشگیرانه به زنان و جوانان، خطر دیگری به همراه دارد و آن، انتقال عفونت HIV از مادر به کودک است. سال گذشته 113 مورد ابتلای زنان باردار به عفونت HIV در کشور شناسایی شد که با پیگیری دقیق و درمان همه این افراد، فقط 2 مورد کودک مبتلا به HIV در کشور متولد شدند و این ثمره یک کار سنگین در سطح کشور است که چنانچه کوچک‌ترین غفلت و تاخیری در آن صورت گیرد، پیامدهای بهداشتی و اقتصادی بسیار سنگینی در پی خواهد داشت./ فارس
همچنین مینو محرز، رئیس مرکز تحقیقات ایدز گفت روسپی‌گری و روابط «نامشروع» در بالا رفتن آمار ایدز در زنان موثر است. البته این آمار در آن حد نیست که باعث رشد ده برابری ایدز در زنان شود، بلکه برقراری تماس‌های «مشروع و عادی» برای رشد ده برابری ایدز در زنان کافی است. وی اعلام کرد که ️آمار ایدز در میان نوجوانان رشد چشمگیری داشته‌است و این در حالی است که مسئولان آموزش و پرورش فقط انکار می‌کنند. ترس از بدآموزی‌ و ضعف اطلاع‌رسانی در آموزش و پرورش، آمار ابتلا میان نوجوانان به ایدز را بالا برده است. مینو محرز توصیه می‌کند که از شبکه‌های اجتماعی برای آگاه‌سازی مردم استفاده شود./ایلنادر حالی که نیمی از ایالت‌های آمریکا هنوز قانونی برای کف سن ازدواج تصویب نکرده‌اند، آمار یک موسسه فعال در زمینه حقوق کودکان نشان می‌دهد در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ میلادی حدود ۲۴۸ هزار کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال در این کشور ازدواج کرده‌اند. این آمار  که شامل ازدواج‌های مبتنی بر رسوم مذهبی و ازدواج‌های اجباری پس از تجاوز نیز می‌شود، نهاد غیرانتفاعی UnChained at last منتشر کرده است که در زمینه لغو کودک‌همسری و ازدواج‌های اجباری فعالیت می‌کند.در بعضی ایالات، خواست والدین برای ازدواج دخترانشان پیش از سن قانونی به موارد حاملگی زودرس دختران و تلاش خانواده‌ها برای «حفظ آبرو» بازمی‌گردد و شماری از دختران نیز تحت فشار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با متجاوز خود می‌شوند.۲۵ ایالت آمریکا هنوز قانونی برای کف سن ازدواج نگذرانده‌اند و کودکان می‌توانند به شرط قبول والدین و رضایت قاضی ازدواج کنند.گويا درهاى ورزشگاه قرار است بر روى زنان باز شود. پروانه سلحشوری، نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت، موضوع ورود زنان به ورزشگا‌ه‌ها به صورت کلی در حال رفع شدن است.او یادآور شد، حساسیت‌ها نسبت به روز نخست مطرح شدن این بحث کاهش یافته و ورود خانواده‌ها برای مشاهده چند مسابقه نشان داد که نه تنها هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد بلکه فضای ورزشگاه‌ها هم نشاط‌آور می‌شود.صدیقه_جوکار به عنوان بخشدار شهرستان شازند منصوب شد.
به امید افزایش مدیران زن در سمت های مهم و تصمیم ساز...زنان مدیر در اقتصاد آلمان

شمار زنان در بالاترین رده‌های مدیریتی اقتصاد آلمان هنوز اندک است. اما دولت آلمان خواستار حضور پررنگ‌تر زنان در هیات مدیره کنسرن‌های بزرگ این کشور است. آمار نشان می‌دهد تعداد مدیران زن در اقتصاد آلمان رو به افزایش است.

تعداد مدیران زن در هیات مدیره ۱۶۰ کنسرن آلمانی که در بازار سهام این کشور حضور دارند، هر چند اندک، افزایش یافته است.

نگاهی به آمار نشان می‌دهد که در اولین روز سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ۶۱ مدیر زن عضو هیات مدیره بزرگترین کنسرن‌های آلمان هستند.

این رقم ۱۱ نفر بیش از سال گذشته است. سهم زنان در هیات‌های تصمیم‌گیرنده مدیریتی اقتصاد آلمان‌ به ۶/ ۸ درصد رسیده است. این آمار بالاترین آماری است که از سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون ثبت شده است.

سال ۲۰۱۳ میلادی احزاب دولت ائتلافی آلمان توافق کردند که سهمیه مشخصی برای مشارکت بیشتر زنان در پست‌های مدیریتی مشخص شود.

بر اساس این توافق، هیات مدیره شرکت‌های آلمانی ثبت شده در بورس باید درصد مشارکت زنان در رده‌های مدیریتی را به ۳۰ درصد برسانند. بررسی آمار نشان می‌دهد ۳۰ شرکت بزرگ نخستی که در بازار سهام آلمان ثبت شده‌اند، حال دستکم یک زن در هیات مدیره خود دارند.

با این حال دفتر بین‌المللی مشاوره و ارزیابی شبکه شرکت‌های مستقل اقتصادی می‌گوید اغلب زنانی که به بالاترین سطوح مدیریتی رسیدند، در بخش‌های روابط عمومی، تدارکات یا امور مالی حضور دارند. این دفتر خواستار حمایت بیشتر از حضور زنان در سطوح تصمیم‌گیری و تعیین سیاست‌های کلی شرکت‌های اقتصادی است.

اولریکه هاس‌بارگن، کارشناس دفتر یادشده در آلمان، به خبرگزاری آلمان گفته است: «شرکت‌های اقتصادی باید راهکارهای بیشتری برای هماهنگ کردن شرایط کار با خانواده ارائه کنند و امکان مشارکت بیشتر زنان در پست‌های مدیریتی را فراهم کنند.»

او تاکید کرده است که با توجه به حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، مردان چاره‌ای جز پذیرش حضور پررنگ‌تر آنها در بالاترین سطوح مدیریتی اقتصاد ندارند.قرائتی پس از گذشت چهل سال اعلام كرد كه در مدارس دخترانه، همه زن هستند اما لباس سیاه می‌پوشند. رنگ سیاه خشن است و باید لباس‌های رنگارنگ استفاده شود./پاناگوگل به افتخار نقاش و مجسمه‌ساز ترکیه‌ای لوگویش را تغییر داد
▫️گوگل لوگوی خود را به مناسبت ۷ ژانویه زادروز شاهزاده #فخرالنساء_زید تغییر داد.

صفحه1 از12